Nejčastější regálové systémy, které by neměly chybět v žádném skladě

Skladování materiálů je důležité především pro různé velkoobchody. Ačkoliv to nemusíme vidět na první pohled, tak za oponou klasického obchodu se skrývá opravdu důmyslné množství uskladněných potravin, produktů, materiálů a výrobků.

Aby ale bylo možné vše uskladnit bezpečně, v dostatečném množství, a hlavně na dostatečném prostoru, tak je třeba pracovat s regálovými systémy. Ty nejčastější si přitom řekneme v rámci dnešního článku, včetně jejich klíčových specifikací.

Paletové regály do velkých skladišť

Jednou z nejčastějších variant skladování velkého množství materiálů je především paletový regál. Ve své podstatě jde o konstrukčně velice jednoduché regálové systémy, které umožňují namísto polic vkládat jednoduše celé palety do připravených konzolí. Důvodem, proč je tak oblíbený, je hlavně preference dovážet větší objemy výrobků na paletách. Druhým je pak hmotnost, kterou takové regálové systémy dokáží unést. Počítá se zde minimálně s tunami, většinou dokonce i s celými desítkami tun, které se na konzole postupně nakládají.

Speciální konzolové regály

Takzvané konzolové regály jsou poměrně dost časté hlavně ve stavebninách, kde se skladují mimo jiné předměty s atypickými, velice dlouhými rozměry. Typickým příkladem jsou hlavně delší typy potrubí, vedení, role s podlahovými krytinami a další. Hlavní funkcí, kterou tento regálový systém má, je uchovávání v rámci jednotlivých konzolí ve tvaru L. Na zdi je tak hlavní nosník, do kterého jsou pak tyto ramena vkládána. Díky tomu tak lze velice přehledně a přitom úsporně, co se prostoru týče, skladovat i opravdu velká množství různých dlouhých předmětů.

Policové regály zkrátka nikdy nezklamou

Další specifickou součástí vybavení pro naprostou většinu skladů jsou policové regály jako takové. V tomto případě se ale nebavíme jenom o skladech, ale opravdu o velice rozsáhlém využití například i v případě archivů nebo knihoven. Samotný policový regál totiž dokáže obsáhnout víceméně libovolně velké předměty, přičemž je zcela naopak jejich maximální nosnost ohromná. Proto jsou vhodné od dokumentů po stavební materiály opravdu na ledacos.